Çekyatlar adından da anlaşılacağı üzere çatkapı gelen misafirlere bazen de bizlere açıldığı zaman yatak haline gelen evimizin çok amaçlı kullanım özelliklerine sahip eşyalarından biridir. Üzerinde güldüğümüz, dertleştiğiniz, dinlendiğimiz çekyatlar evimizin olduğu kadar hayatımızın da önemli bir yerinde aslında bakarsanız. Bu kadar çok kullanım alanı olunca kirlenmemesi pek mümkün olmuyor doğal olarak. E hal böyle olunca üzerine dökülen çayların, kahvelerinde haddi hesabı olmuyor. Farklı zevklere göre tasarlanmış bu çekyatların kullanım amaçları ortak olduğu kadar bir diğer ortak noktası ise tabii ki de hijyen yakalamaktır. Herkesin evinde mutlaka olan ya da geçmişte olmuş olan çekyatlar kısacası kurtarıcılarımızdır. Hatta çoğu zaman altına kullanmadığımız fazla eşyaları sığdırdığımız sandık görevini bile görür. Korumak için üzerlerini örttüğümüz örtüler lekelenmesini engellesede tozlanmasını engelleyemez.

 

Üzerlerinde leke görmesek bile gözle farkedilemeyecek kadar mayt bir diğer adıyla akar adı verilen küçük canlılar yaşamakta. 1 mm’den küçük olan bu bakteriler sağlığımızı olumsuz etkilemekte hatta bazen ileri derecede astıma neden olmaktadır. Mayt denilen bu canlılar vücudumuzdan dökülen deri parçalarıyla ve tozcuklarla beslenmektektedir. Zaten dışarıda yeterince bakterilerle başbaşasınız, evinizde neden aynı şeyi yaşayasınız ki?

 

Kendi yöntemlerimiz ile çekyatları silmemiz ise maalesef boşa kürek çekmekten başka bir şey değildir. Ne maytları yok eder ne de derinlemesine temizlik sağlar. Sadece anlık olarak içimizi rahatlatır ama uzun vadede hiç bir işe yaramaz. Bu nedenle altı ayda bir profesyonel bir ekipten yardım almak çekyatlarınızın temizliği için daha iyi sonuçlar verir. Profesyonel bir ekiple çalışmak hem size zaman kazandırır hem de gerçek hijyenle buluşmanızı sağlar. Siz sevdiklerinize ayıracağınız, hobilerinizle ilgileneceğiniz hatta dinleneceğiniz zamanları neden çekyat tepelerinde bir elinizde arap sabunu bir elinizde sarı bez ile ziyan edesiniz ki? Ayrıca sık sık sildiğiniz çekyatlarınızın da aşınmalarına neden olarak ömürlerini kısaltırsınız. Haklısınız dediğinizi duyar gibiyiz :) E o zaman hemen bizimle iletişime geçin ve çekyat yıkama hizmetimize yakından şahit olun! Şimdi sizlere çekyat yıkama aşamalarından bahsedelim.

 

Çekyat Yıkama Hizmetimiz Nasıl İşlemektedir?

İlk olarak yüksek emiş gücüne sahip vakumlu makinelerimiz ile çekyatlarınızı tozdan arındırıyoruz. Tozdan arındırılmamış bir çekyat suyla birleştiği zaman çamur olur ve temizlenmesi oldukça güç bir hale gelir. Daha sonra çekyat kumaşınızın özelliklerini inceliyoruz ve kullanacağımız detarjanı seçiyoruz. Temizlik yaparken kullandığımız deterjanlar tamamen antibakteriyel olup çevreye ve doğaya dosttur. Seçtiğimiz deterjanı makineye boşaltarak bol köpükle yıkıyoruz. Yani işin uzman ekip, son teknoloji makineler olduğu kadar püf noktalarından biri de bol köpük :) Daha sonra çekyatlarınızı kirli sulardan arındırarak kurumaya bırakıyoruz. Ve tüm bu işlemleri siz bol köpüklü kahvenizi yudumlarken kısa sürede tamamlıyoruz.

KARŞIYAKA'DA YERİNDE KOLYUK VE ÇEKYAT YIKAMA HİZMETİ

Çekyat yıkama hizmetimizi Karşıyaka, Mavişehir, Bostanlı ve Şemikler mahallesinde vermekteyiz. Uzman çekyat yıkama hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bir gün önceden randevu almanız gerekmektedir. Hemen bizimle iletişime geçin, profesyonel hijyeni evinize taşıyın.

Çekyat Yıkama

- Hizmetlerimiz